8. PKO Białystok Półmaraton
Fotoreportaż z imprez kulturowych

8. PKO Białystok Półmaraton

8 PKO Białystok Półmaraton to największe wydarzenie sportowe, którego wyczekiwano z niecierpliwością. Wielu biegaczy przez długie miesiące pieczołowicie przygotowywało się do wzięcia udziału w nocnym półmaratonie. By w końcu stanąć na linii startu i pobiec ze wszystkimi miłośnikami maratonów.

Wydarzenie sportowe – 8 PKO Białystok Półmaraton

19-20 czerwca 2021r. w Białymstoku odbył się kolejny już 8. PKO Białystok Półmaraton, którego organizatorem jest Fundacja Białystok Biega. Zawodnicy podczas dwudniowej imprezy sportowej, zmagali się nie tylko z ogromnym wysiłkiem fizycznym, ale i z upalną pogodą. Mimo trudnych warunków, wielu biegaczy podjęło się wyzwania i spróbowało swoich sił podczas 8. PKO Białystok półmaratonu.

Nocny półmaraton

19 czerwca odbył się 8. PKO Nocny PKO Białystok Półmaraton, podczas którego stolica Podlasia zmieniła się w stolicę biegów. Wielu zawodników w godzinach wieczornych otworzyło biegowe wydarzenie, którego wyczekiwano z niecierpliwością. O godzinie 20.00 na linii startowej stanęło ponad 2 tysięcy biegaczy, by pokonać trasę o długości 21,097 km. Zdeterminowali zawodnicy startowali w pięciu falach (co 30 minut). W pierwszej znaleźli się znakomici i najszybsi biegacze, walczący o zwycięstwo w 8. PKO Półmaratonie.

Na podium Nocnego półmaratonu stanęli Valentyna Veretska i Emil Dobrowolski, zdobywając znakomity czas podczas upalnego biegowego wieczoru. Przekraczając linie mety towarzyszyło im ogromne zmęczenie ale i wielka radość ze sportowego osiągniecia.

Bieg na 5 km.

Podczas drugiego dnia 8. PKO Białystok półmaratonu, wielkiej sportowej imprezy biegacze mieli do pokonania trasę o długości 5 km. Mimo że trasa była o wiele krótsza, to dla wielu sportowców okazała się wielkim wyzwaniem, które stanowiły upalne warunki.

Wielu zawodników przed startem rozgrzewało się w zacienionym parku w pobliżu linii startu, a do niej samej podchodzili w ostatniej chwili. Sportowcy równo o 9.00 wystartowali ze strefy startu, aby w biegowej atmosferze przemierzyć białostockie ulice. Zawodnicy również rano biegli w trzech falach (startując co 30 minut). Radość zawodników i podekscytowanie widzów cały czas towarzyszyło sportowej imprezie, a strefy kibica usytuowane na całej trasie, jeszcze bardziej podsycały już i tak wielkie emocje.

Zawodnicy na PKO Białystok Półmaraton!

Trasa, jaką przygotowała Fundacja Białystok Biega, dla wielu biegaczy stanowiła niemałe wyzwanie swoich umiejętności oraz wytrzymałości. Na całej długości trasy PKO Białystok Półmaraton, zawodników wpierali nie tylko służby medyczne, ale i orszak wielu dopingujących i motywujących oklasków oraz okrzyków.

Zawodnicy mogli poczuć ducha rywalizacji pośród ogromnej ekscytacji i radości widzów. Fundacja Białystok Biega już od wielu lat, organizuje biegi nie tylko w Białymstoku, ale i w jego okolicy. Organizowany jest nie tylko PKO Białystok Półmaraton, ale i inne imprezy sportowe, które dostosowane są również do wieku zawodników.

Pośród wydarzeń organizowanych przez Fundację Białystok Biega, dorośli, jak i dzieci mogą znaleźć coś dla siebie. Celem wydarzeń sportowych, jakie organizuje Fundacja Białystok Biega, jest upowszechnianie biegania i prowadzenia aktywnego trybu życia.

1 Comment

  • Reply
    Patryk Tarachoń
    24 czerwca 2021 at 16:49

    Dziękuję za możliwość towarzyszenia Ci przy reportażu. 🙂 Było gorąco, ale emocje i widok zadowolonych zawodników, długo pozostanie w moim sercu.

Zostaw komentarz