Biegnę dla niepodległej-Białystok biega
Fotoreportaż z imprez kulturowych

Biegnę dla niepodległej-Białystok biega

Fundacja Białystok Biega

Fundacja Białystok Biega od 2011 r., jest organizatorem maratonów, i nieprzerwanie od kilku lat organizuje przeróżne biegi uliczne w Białymstoku i na Podlasiu.
„Białystok biega” – jest najstarszym maratonem, który zapoczątkował cały późniejszy rozwój biegów ulicznych w Białymstoku. Wrześniowa impreza to doskonały czas, aby sprawdzić swoje możliwości w dwóch dystansach. Bieg odbywa się w dwóch rywalizacjach zwanych ,,Nocną Piątką” (bieg na 5 km) ,i ,,Szybką Dychą” (bieg na 10 km). Nocny, bieg odbywa się sobotnim późnym wieczorem, a drugi zaś w niedzielę rano.

Fundacja również nie zapomina o najmłodszych biegaczach, dlatego przy dobrej zabawie mogą sprawdzić swoją wytrzymałość i siłę walki. W sobotę rano są organizowane są biegi dla dzieci- Homeschool Run na dystansach od 100 m do 1 km, który to zależny jest od wieku uczestnika. Dla młodych biegaczy nieprowadzony jest rejestr czasu, a każdy z uczestników otrzymuje medal.

Strefa kibica- zabawa i wsparcie biegaczy

9. Białystok Biega 21-22.09.2019, miałam przyjemność zrelacjonować siłę ducha walki i pasję jednej z grup uczestników biegu, a tym samym jednego ze sponsorów – grupa biegowa Tania Książka.
Tania Książka w swojej drużynie posiada niezwykłych ludzi, ponieważ z przyjemnością biorą udział w rozwoju biegów ulicznych Fundacji. Podczas wydarzenia Biegnę dla niepodległej, Tania Książka utworzyła strefę kibica, która przez dwa dni wydarzenia dzielnie wspierała wszystkich uczestników biegu. Gromkie oklaski, słowa wsparcia i trochę zabawy to wszystko można było spotkać i usłyszeć od grupy wpierającej Taniej Książki.

Rodzaje maratonów w Białymstoku

Fundacja Białystok Biega– jest organizatorem:
-PKO Białystok Półmaratonu,
-sztafety maratońskiej Electrum Ekiden,
-biegu z przeszkodami Hero Run,
-biegów ulicznych Białystok Biega (5 km i 10 km),
-Biegnę dla Niepodległej,
-Biegu Pamięci Sybiru
-Cyklu biegów dla dzieci-Super Biegacz

Każdy, kto posiada pasje do biegania znajdzie coś dla siebie. Maraton, jakiego rodzaju by nie był zawsze jest świetną sposobnością do sprawdzenia swoich umiejętności rozwijanych podczas treningów.

Komentarze

    Zostaw komentarz