Chrzest święty Szymona
Chrzest Święty

Chrzest święty Szymona

Przygotowania do Chrztu świętego

Chrzest święty Szymona był pod względem fotografowania czystą przyjemnością. Dziecko przez cały czas było spokojne, a nawet bardzo interesowało się aparatem. Szymon cały czas zerkał w stronę obiektywu, uśmiechał się i wyciągał rączki, aby sprawdzić co to takiego. Z radością obserwowałam i uwieczniałam piękne chwile z tego wyjątkowe dnia.
Przygotowania, jak to one czasem potrafią przysporzyć niepotrzebnego stresu. Mimo tego cała rodzina chłopczyka zachowywała pogodę ducha i ze spokojem przygotowywali dla ważnej dla nich uroczystości.
Uroczystość odbywał się w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy. Prócz chrztu Szymonka, była chrzczona jeszcze dwójka dzieci, i to sprawiło nie lada dla mnie wyzwanie.

Zachowanie fotografa w Kościele

Warto wcześniej wybrać się do Kościoła, w którym odbędzie się uroczystość, aby sprawdzić Jego układ oraz oświetlenie i mniej więcej ustalić miejsca fotografowania najważniejszych elementów.
Każdy fotograf chcący fotografować w Kościele powinien posiadać legitymację uprawianiach go do fotografowania i filmowania podczas liturgii. Ogólne zasady, jakie fotograf musi przestrzegać, są proste i bez problemu można się do nich dostosować, jednak gdy fotografów w Kościele podczas liturgii jest więcej niż dwóch, to już może sprawiać to kłopoty, i nie tylko dla samego fotografa, ale również dla Kapłana, służby liturgicznej i pozostałych uczestników. Podczas chrztu oprócz mnie nie było innego profesjonalnego fotografa, zdjęcia pozostałym dzieciom robiła rodzina, co jednak było nico kłopotliwe, ale nie przysparzały mi kłopotów, by uwiecznić chrzest święty Szymona, i wszystko przebiegło bez większych problemów.

A po uroczystości, świętowanie

Tak wyjątkowe wydarzenie trzeba uczcić równie wyjątkowo, w gronie najbliższych. Cała rodzina bawiła się przez długie godziny, całą salę przepełniał śmiech dzieci, które nie ustawały w zabawie. Przy sali bankietowej znajdował się plac zabaw, co dla maluchów było szansą na oddanie się szaleńczej zabawie.

Czas spędzony w gronie najbliższych jest bezcenny, i warto czerpać z tej chwili jak najwięcej.

Może Ci się spodobać

Komentarze

    Zostaw komentarz