Dwujęzyczna szkoła podstawowa w Wasilkowie
Fotoreportaż z imprez kulturowych

Dwujęzyczna szkoła podstawowa w Wasilkowie

Dwujęzyczna szkoła podstawowa w Wasilkowie. Niezwykła szkoła, w której lekcje prowadzone są w 2 językach. Uczy poprzez zabawę!

W poniższym fotoreportażu zamieściłam zdjęcia z uroczystości nadania imienia dwujęzycznej szkole. Szkoła podstawowa w Wasilkowie, jest miejscem, o którym tym razem chciałabym opowiedzieć więcej. Zatem zapraszam do zapoznania się z tekstem oraz obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Dwujęzyczna szkoła podstawowa w Wasilkowie

7 czerwca 2021 roku odbyła się uroczystość nadania imienia oraz poświecenia dwujęzycznej szkoły podstawowa w Wasilkowie. Dzień ten nie jest przypadkowy, gdyż 5 czerwca 1896 roku urodził się patron szkoły: Antoni Bućko. Postać nietuzinkowa. Żołnierz, nauczyciel i pasjonat Edukacji. Człowiek zdeterminowany, aby pomimo przeciwności losu i zawirowań historycznych, zbudować w Wasilkowie polską szkołę prywatną.

W 2016 roku powstała prywatna Dwujęzyczna szkoła podstawowa w Wasilkowie, która swoim podejściem edukacyjnym wnosi wile dobrego w życie młodego pokolenia. Dwujęzyczna szkoła podstawowa im. Antoniego Bućko w Wasilkowie, dzięki nowoczesnym metodom nauczania oraz kreatywnymi pomysłami, wypełniają lukę edukacyjną przez naukę w zabawie.

Nauka i zabawa

Dwujęzyczna Prywatna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Bućko w Wasilkowie w niezwykły sposób zaskakuje swoimi pomysłami. Pani dyrektor Katarzyna Tymińska i nauczyciele mają wiele pomysłów jak sprawić, by szkoła wzbudzała uśmiech na twarzach dzieci, a właśnie taka atmosfera sprzyja nauce i poczuciu bezpieczeństwa dzieci.

Lekcje prowadzone są przez dwóch nauczycieli, w dwóch językach – polskim i angielskim. Niektórym może się wydawać, że lekcja jest prowadzona dwa razy i to w dwóch językach. Wygląda to jednak trochę inaczej. Polski nauczyciel omawia cały przygotowany materiał, a angielski nauczyciel tylko uzupełnia go w wyznaczonych momentach. Dając za przykład np. budowę komórki. Polski nauczyciel przedstawia całą jej budowę oraz funkcje, a nauczyciel angielskiego przedstawia poszczególne elementy jej budowy w języku angielskim.

Lekcje nie trwają przez ścisłe 45 minut, tylko czas na nie wacha się w różnym zakresie. Raz może trwać 20 minut, a innym razem pełną godzinę. Zależy to od tego, jak i czy dzieci przyswajają dany materiał. Sami nauczyciele mają świetne podejście do uczniów, ponieważ w kreatywny sposób prowadzą lekcję oraz uczą ich rzeczy, które są przydane w życiu. Tam nie ma miejsca na zbędny materiał, a czas w szkołę jest całkowicie przeznaczony na nauką, która ma rozwijać, a nie nudzić.

Pomimo trudności

Pomysł na stworzenie dwujęzycznej szkoły podstawowej spotkał się w wieloma trudnościami ze strony oświaty. Bądź co bądź polska edukacja jest bardzo konsekwentna. Wiele placówek ściśle się jej trzyma, dlatego wyjście poza schemat i zbudowanie czegoś niezwykłego, budzi zawsze wiele emocji.

Dwujęzyczna szkoła podstawowa im. Antoniego Bućko w Wasilkowie, mimo przeciwieństw losu wywalczyła to, czego pragnęła i działa teraz tak, jak było to zaplanowane. Buduje wspaniałe miejsce na naukę dla dzieci. Zaskakuje nie tylko rodziców, ale i samych nauczycieli, którzy całkowicie muszą zmienić swoje podejście do nauki, jeżeli chcą odnaleźć się w tej szkole. Szkoła ma całkowite poparcie gminy oraz wielu mieszkańców. A wszyscy cieszą się, że ich miasto rozwija się i wnosi powiew świeżości w edukację.

Tym czasem zachęcam do zapoznania się z moim Cennikiem. Wykonuję chrzciny, wieczór panieński, I Komunie Święte, reportaże z wydarzeń, sesje ciążowe, rodzinne, narzeczeńskie oraz reportaże z wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

Czy podobała Ci się relacja z uroczystości nadania imienia dwujęzycznej szkole podstawowej w Wasilkowie? Daj znać w komentarzu. 🙂

Może Ci się spodobać

Komentarze

    Zostaw komentarz