Festiwal Kolor Fest- dzień kolorów w mieście
Fotoreportaż z imprez kulturowych

Festiwal Kolor Fest- dzień kolorów w mieście

Na Festiwal Kolor Fest wielu czekało z niecierpliwością, a im bliżej daty wydarzenia, tym bardziej narastały emocje. Ogólnopolska coroczna zabawa, odbywa się w okresie letnim, a wydarzenie te jest najbardziej kolorową imprezą w ciągu całego roku. Podczas Festiwalu nie brak dobrej muzyki, zabawy oraz kolorowego proszku, który jest głównym elementem zabawy.

Czym jest Holi?

Holi jest istotnym obrzędem w kulturze Indii, gdzie poprzez zabawę, śpiew, taniec i kolory mieszkańcy witają nadchodzącą wiosnę. Uczestniczy, obrzucają się kolorowym proszkiem lub wylewają na siebie nawzajem farbę wymieszaną z wodą. Jest to czas wybaczenia oraz spotkań z najbliższymi. Porzucają wtedy wszelkie spory oraz kłótnie, by razem uczestniczyć w wesołej zabawie.

Czym jest i gdzie można zdobyć proszek Holi?

Kolorowy puder można zakupić podczas Festiwalu Kolor Fest. Organizatorzy dopuszczaj jedynie certyfikowane proszki ze względu na środowisko. Pochodzi on z naturalnych produktów jak: talku, mąki kukurydzianej i naturalnych barwników spożywczych. Proszek najlepiej widziany jest na białych oraz czarnych ubraniach, szybko się spłukuje i nie pozostawia większych śladów.

Festiwal Kolor Fest jako kolorowa impreza

Tegoroczny Festiwal Kolor Fest odbył się na polanie w centrum Białegostoku. Kolorowa impreza przyciągnęła wielu uczestników, którzy przy muzyce mogli fantastycznie spędzić weekendowy czas. Udział w kolorowym festiwalu może wziąć każdy bezpłatnie, bez względu na wiek czy niepełnosprawność. Podczas imprezy co 30 minut odbywa się odliczanie do wielkiego wyrzutu. Każdemu z nich towarzyszy emocjonujące odliczanie, by w na sam jego koniec wyrzucić w niebo kolorowy proszek. W trakcie trwania imprezy całą zabawę rozkręcają energiczni prowadzący, a nad muzyką czuwa DJ, dbając by każdy, dobrze się bawił.

Może Ci się spodobać

Komentarze

    Zostaw komentarz