Jarmark Bożonarodzeniowy
Fotoreportaż z imprez kulturowych

Jarmark Bożonarodzeniowy

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy nam już od pierwszych dni grudnia. Wiele osób wyczekuje tych niezwykłych kilku dni podczas których można spędzić wyjątkowo czas w raz z dalszą czy bliską rodziną i przyjaciółmi. Choinka na placu miejskim, przystrojone ulice, świąteczne melodie i aromat korzennych przypraw. W przedświątecznym czasie nie może równie zabraknąć jarmarków i festynów bożonarodzeniowych.

Jarmark Bożonarodzeniowy

W Czarnej Białostockiej w dniu 5.12.2021r. na placu Solidarności przed Urzędem Miejskim odbył się jarmark Bożonarodzeniowy.

Dla dzieci na środku placu przygotowane były stoły. Młodzi uczestnicy jarmarku mogli przygotować swoją bombkę na choinkę czy napisać list do św. Mikołaja. Do dyspozycji mieli kilka pudełek pełnych kredek, mazaków, klejów z brokatem czy cekinów. Zafascynowali atrakcją, siedzieli dzielnie i tworzyli swoje niezwykłe arcydzieła, w czym wspierali i pomagali im rodzice czy dziadkowie. Na jarmarku nie mogło zabraknąć św. Mikołaja, który przyjechałby rozdać prezenty w specjalnym konkursie dla dzieci. Wykonane bombki i listy dzieci wrzucały do czerwonego worka, z którego Mikołaj losował i obdarowywał wygrane dziecko prezentem. Prezentów była cała masa i wiele dzieci wróciło do domu z żywą choinką czy świąteczną ozdobą.

Podczas jarmarku bożonarodzeniowego można było zakupić makramy na kształt choinek czy gwiazdek idealne do przyozdobienia domu. Sprzedawane były lokalne wypieki- ciasta, pierniczki oraz babeczki. Stoisko garncarskie zachwycało swoimi niezwykłymi dziełami, a zapach ziół i ziołowych syropów przyciągał stragan z naturalnymi produktami. Panowie mogli zakupić ręcznie robioną biżuterię dla swoim nobliwych kobiet w prezencie. Najbardziej kolorowych było stoisko szkoły podstawowej nr 1 i warsztatów terapii zajęciowych. Gdzie uczestnicy warsztatów ręcznie przygotowali fantastyczne produkty, które przyciągały wzrok.

Na jarmark bożonarodzeniowych przyszło wiele osób. Dzieci, dziadkowie i rodzice. Mroźny, choć wyjątkowy dzień można było spędzić w rodzinnej atmosferze. Wiele osób skupia się na kupnie najlepszych prezentów czy posprzątaniu domu. Warto jednak zwolnić i spędzić, choć kilka dni z rodziną. Wybrać się można na jarmark Bożonarodzeniowy czy też spacer po starówce wśród świątecznych dekoracji i przyozdobionych choinek.

Komentarze

    Zostaw komentarz