Plener fotograficzny w Niemczynie- Świt w Straży
Natura

Plener fotograficzny w Niemczynie- Świt w Straży

Plener fotograficzny w Niemczynie

Plener organizowany jest przez Klub fotografii artystycznej i przyrodniczej „Pryzmat”, i odbywa się w Niemczynie. To nieduża wioska w województwie podlaskim położona pomiędzy losami i polami o bardzo malowniczych krajobrazach. Plener fotograficzny odbywa się raz w roku na przełomie lipca i sierpnia. Plener fotograficzny cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w całej Polsce, ale również i zagranicą. Długość pleneru jest ruchoma, i przeważnie są to trzy dni- zaczynają się w piątek i kończą w niedzielę. Mimo to organizatorzy mogą przedłużyć plener do 5 dni, jeżeli wcześniej zgłoszeni uczestnicy wyraziliby taką chęć.

Wschód słońca w Straży

Nieodłącznym elementem pleneru jest wyjście na wschód słońca. Wyjście na sesje odbywa się o szaleńczej godzinie, przeważnie w granicach trzeciej rano. Liczbę osób określona jest uprzedniego wieczora, aby można było przygotować transport. Warto więc mniej więcej zaplanować swój czas podczas pleneru, aby intensywnie go wykorzystać na fotografie.

 Podczas tego pleneru wyruszyliśmy na świt do niewielkiej miejscowości Straż oddalonej od Niemczyna o ok. 20 km. Na miejsce dotarliśmy jeszcze sporo czasu przed wschodem. Była to świetna okazja do wykorzystania niebieskiej godziny, rozejrzenia się po terenie, i zaplanowanie wstępnych kadrów. Wszyscy rozpierzchli się, badać teren i wyłapując wyjątkowych kadrów. Oczywiście jak to ja oddzieliłam się od wszystkich i poszłam w całkowicie innym kierunku. Po pierwsze, dlatego że ciężko przy tak licznej grupie wyłapać wyjątkowy kadr. A pod drugie, dlatego że lubię w takich miejscach pracować sama.

Świt nad Sokołdą

Teren był bardzo przestronny. Dwa ogromne pola, przedzielone drogą szybkiego ruchu i mostem, ale po obu jego stronach przepływa rzeka Sokołda. Był to jednej z piękniejszych wschód słońca, na jakim byłam, ponieważ udało mi się stworzyć kilka bardzo fajnych kadrów, które pokazywały piękno tego miejsca. Mgła, soczysta zieleń trawy, złote promienie słońca to dla fotografa przyrodniczego istny raj na ziemi.

Plener fotograficzny to świetna sposobność na spotkanie ludzi, którzy dzielą razem jedną pasję. Warto wtedy spędzić ten czas na rozmowach i wspólnych sesjach zdjęciowych. Poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny fotografii, obróbki czy sztuki, jak również zawiązać przyjaźnie. W Polsce jest organizowanych bardzo wiele przeróżnych plenerów fotografowanych. Jedne przez osoby prywatne, które posiadają swoją działalność fotograficzną i chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Drugie przez placówki kulturowe. Plener fotograficzny w Niemczynie organizuje Klub fotografii artystycznej i przyrodniczej „Pryzmat”, który działa w Domu Kultury w Czarnej Białostockiej.

Może Ci się spodobać

Komentarze

    Zostaw komentarz