Pożegnanie lata
Fotoreportaż z imprez kulturowych

Pożegnanie lata

Lato — Tak długo wyczekiwane a tak szybko przemija. Długie i ciepłe dni, zabawy pod gołym niebem, powoli zanikają, a dużymi krokami zbliża się jesień. Zanim jednak to nastąpi mieszkańcy Czarnej Białostockiej wzięli udział w festynie ,,Pożegnanie Lata” który nie tylko dał możliwość aktywnie i rodzinnie spędzić ostatni czas wakacji, ale dzięki nim pomoc otrzymał jeden z mieszkańców miasta.

Z sercem do ludzi

Jak niewiele potrzeba, aby dużo zrobić dla drugiego człowieka. Festyn ,,Pożegnanie Lata”, który odbył się w Czarnej Białostockiej niósł ze sobą coś więcej niż tylko zabawę. Przede wszystkim lokalną imprezę zorganizowano z myślą o jednym z mieszkańców miasta Czarna Białostocka, który potrzebował wsparcia dobrych ludzi. Sebastian uległ poważnemu wypadkowi i pilnie potrzebował rehabilitacji.
Sekcji Ratownictwa Specjalistycznego Białystok wraz ze wsparciem Domu Kultury Czarnej Białostockiej zorganizowała festyn rodzinny, podczas którego można było udzielić wsparcia.
Najbliższa rodzina, przyjaciela i inne osoby, którym nie jest obojętny los młodego chłopaka stworzyła wspaniałe wydarzenie podczas którego wiele osób mogło się zjednoczyć w chwili w której druga osoba z ich miasta potrzebuje pomocy.

Zabawa i pomoc — to nas łączy

Festyn ,,Pożegnanie Lata” zorganizowano 28 sierpnia w ostatni weekend sierpnia na placu Solidarności w Czarnej Białostockiej.
Niedzielne ciepłe popołudnie przywitało mieszkańców mnóstwem atrakcji, pysznego jedzenia przy akompaniamencie dobrej muzyki.
Lokalni mieszkańcy i goście przygotowali kiermasz gastronomiczny. Odwiedzający festyn rozsmakować się mogli w takich przysmakach jak bigos, grochówka czy babka ziemniaczana. Słodkości też nie zabrakło i przygotowane zostały przepyszne ciasta, ciasteczka i inne słodkie smakołyki.
Uczestnicy mogli zapoznać się ze stoiskiem OSP i Sekcji Ratownictwa Specjalistycznego.
Dla dzieci przygotowano miasteczko zabaw niezwykłych pod opieką Stowarzyszenie Klanza Białystok. Na scenie wystąpili soliści: Belcanto, Trans a ze szkoły VOC Szkoła Dźwięków – Kamila Niemotko, Malwina Zieniewicz i Nikola Wądołowska. Na stanowisku Edyta Sokół Studio Art odwiedzający festyn mogli przebrać się w niezwykłe bajkowe stroje.

Mieszkańcy i przejezdni świetnie bawili się w niedzielne popołudnie ostatniego weekendu wakacji. A przy tym wspomóc dobrym czynem drugiego człowieka.

Może Ci się spodobać

Komentarze

    Zostaw komentarz