XIV Spotkanie Hubertowskie
Fotoreportaż z imprez kulturowych

XIV Spotkanie Hubertowskie

W Czarnej Białostockiej w dniach 11-12.09.2021 odbyło się 14 Spotkanie Hubertowskie. Jest to doroczna impreza organizowana przez Nadleśnictwo i Lasy Państwowe. Imprezie towarzyszyło mnóstwo zabaw i ciekawostek związanych z lasami, ale również koncerty miejscowych zespołów.

Spotkanie Hubertowskie w Czarnej Białostockiej

Otwarcie imprezy plenerowej rozpoczęła grupa biegowa z Czarnej Białostockiej, która to zorganizowała 3 Bieg Hubertowski. Uczestnicy biegali w dwóch dystansach 1800m oraz 10,5 km, była to trasa bardzo wymagająca, ale znakomicie sobie poradzili.

Podczas spotkania hubertowskiego nadleśnictwo zorganizowało dla dzieci mnóstwo gier i zabaw na swoim stanowisku edukacyjnym. Dzieci mogły brać udział w łamigłówkach, poznać rodzaje drzew oraz roślin. Uczestnicy imprezy mogli zobaczyć pokaz sokolników, jak również zawody w strzelnictwie myśliwskim. Na stanowiskach gastronomicznych były dostępne wyroby mięsne z sarny, dzika czy jelenia. Nie zabrakło również wystawców wśród nich byli ” Boso na łące”- naturalne wyroby mydlane oraz ,, Nature core” – wyroby z drewna i poroża. Przeróżne stoiska z obrazami, biżuterią i roślinami.

Całemu spotkaniu Hubertus przygrywali miejscowi muzycy tacy jak: zespół „I o to chodzi”, Trio Akord, a o muzykę nawiązującą do charakteru wydarzenie zadbał Zespołu Muzyki Myśliwskiej pod dyrekcją Krzysztofa Kadlca.

Może Ci się spodobać

2

Zostaw komentarz